easybirth.co.il

קורס הכנה ללידה - כיצד בוחרים את הקורס המתאיםאומנם הגברים יעשו פרצוף אם הם ייאלצו להפסיד משחק כדורגל בגלל זה, ובכל זאת, גם הם מעוניינים ללכת לקורס הכננה ללידה, מה שמוכיח את הפופולאריות של קורסים אלו


קורסי הכנה ללידה זוכים לפופולאריות הולכת וגדלה בקרב נשים ובני זוגן במהלך שלבי תכנון ההריון וההריון עצמו. בד בבד חלה עליה כללית במודעות לתהליכי הכנה ללידה ותמיכה בלידה, ועליה של מקצוע חדש-ישן: תומכות לידה. .

בשורות הבאות נציג כמה סוגים בודדים של קורס הכנה ללידה, מה מומלץ כי קורס הכנה ללידה יכלול, ומהו ההגיון מאחורי קורס הכנה ללידה.


קורס הכנה ללידה- ההגיון שמאחורי

אין מפחיד מהלא נודע, וזהו המצב בדיוק כאשר מדובר על לידה ראשונה.הכנה ללידה

החברה שסביבנו מציבה הרבה פעמים מוסכמה מוחלטת לגבי החובה של האישה להיות "אם מושלמת", ולכן פעמים רבות "מפריעה" לאם שבדרך לברר עובדות חשובות לגבי התהליך, ובעיקר לבטא חששות לגיטימיים ונפוצים ביותר.

למעשה, אלו הן שתי המטרות העיקריות של קורס הכנה ללידה: ניסיון להפוך את חוויית הלידה לחוויה חיובית, הן על ידי העלאת הידע הפורמלי לגבי התהליך והן על ידי סיפוק תמיכה פסיכולוגית.


קורס הכנה ללידה- מסגרות מקובלות

קורס הכנה ללידה הוא קורס וורסטילי מאוד, ולפיכך לא נוכל לפרט את כל המסגרות המקובלות של קורס הכנה ללידה. המסגרת הראשונה והנפוצה ביותר של קורס הכנה ללידה היא מסגרת קבוצתית.

כמובן שקיימות תוכניות שונות, אך בדרך כלל מדובר בכמה מפגשים (בין 8 לבין 24, בדרך כלל 12) קבוצתיים, בהנחיית דולות, גניקולוגים, רופאי ילדים, מרפאים בעיסוק ועוד.

הרעיון מאחורי קורס הכנה ללידה הוא לענות על שתי הבעיות שהצגנו לעיל. בדרך כלל המפגשים נערכים אחת לשבוע, כאשר בתחילת המפגש מועבר חומר עיוני, ולאחריו פעילויות שונות להעצמת התמיכה הרגשית. החומר העיוני כולל מידע לגבי תהליך הלידה,

בעיות אפשריות במהלך הלידה ופתרונן, שיטות לידה שונות, שיטות הרדמה והקלה על לידה, מעכב הריון, בדיקות מניעה וסקר ומשמעותן, וכמובן, הטיפול בתינוק לאחר לידתו.

עלות קורסים שכאלה משתנה, ועומדת בממוצע על 500-2000 שקלים לכלל הקורס. לאחר המפגש העיוני מתקיימות פעילויות נוספות, כמו תרגול נשימת לידה ושיטות להקלה על הלידה (למאג', יוגה ואחרות), שיחות קבוצתיות וכדומה.

סוג נוסף של קורס הכנה ללידה הוא ליווי לידה על ידי דולה. מדובר למעשה במקצוע עתיק ביותר, עתיק לפחות כמו מקצוע המיילדות, שזכה להכרה מחודשת בחברה המערבית בשנים האחרונות.

הדולה, שפירוש שמה הוא "אישה עוזרת לאישה" ביוונית, ממונה למעשה על ההתמודות הנפשית עם הלידה והזמן שלפני ולאחריה, מתוך הבנה שהצוות הרפואי מרוכז בעיקר בצד הפיזיולוגי-רפואי, ולכן מחוסר את האמצעים להעניק תמיכה נפשית מלאה.

בדרך כלל חוזה התקשרות עם דולה כולל 2-3 מפגשים פרטיים לפני הלידה, שהם למעשה קורס הכנה ללידה מזורז. במהלך המפגשים הדולה מעבירה ליולדת שבדרך מידע לגבי הלידה, דנה בחששות ובדרכי ההתמודדות עימם, ומבקרת בביתה של היולדת כדי לעזור ולהתאימו לתוספת שבדרך.

בדרך כלל בעלות של 1500-2000 שקלים הדולה תעניק את מפגשי ההכנה, ליווי מלא של תהליך הלידה, וכן ביקור אחד או שניים לאחר הלידה.
18/10/2010    easybirth.co.il
פורום דולות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר easybirth.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 easybirth.co.il כל הזכויות שמורות
אתר דולות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום דולות
מחפשים דולה? מלאו את הטופס וקבלו פניות מדולות באזורכם
אנחנו עובדים עם תומכות לידה מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!