easybirth.co.il

קורס הכנה ללידה תאומים - פעמיים זה טוב להתכונןלצד קורס הכנה לידה רגיל, ישנו קורס הכנה מותאם ללידת תאומים. לפני שתתחילו בקורס הכנה, הנה הכנה לקורס


תאומים? מזל טוב. ה"בעיות האמיתיות" תתחלנה לאחר הלידה, כאשר מחקרים מראים תשישות גבוהה בכ-40% בממוצע בהורי תאומים לעומת הורים של ילדים יחידים.
אולם עד אז- עוד חזון למועד, ובינתיים, כנראה שמה שמדאיג אתכם (ובעיקר אתכן) בטווח הקצר הוא תהליך הלידה.

בגלל השוני (כפי שנראה, בעיקר באספקט הפסיכולוגי) בכל הנוגע ללידת תאומים, בשנים האחרונות נוצר מוצר חדש בתחום
הכנה ללידה. קורס הכנה ללידת תאומים, המועבר בדרך כלל על ידי תומכת לידה (לעיתים קרובות בשילוב מומחים אחרים בתחום), יכול להתברר כגימיק שיווקי בלבד, אולם ברוב המקרים שבדקנו אכן היה מדובר בקורס איכותי שעזר מאוד בתהליך הכנה ללידה ובהורדת רמת החרדות מהיום הגורלי.

תאומים - כמה עובדות

ראשית כל, המטרה הראשונה של קורס הכנה ללידת תאומים מבחינתי היא הדגשת הדומה בין לידת תאומים ללידה רגילה. הכנה ללידה חייבת להתחיל מבסיס עובדתי מוצק. בדרך כלל כמות המיתוסים והחששות הלא מוצדקים כה רבה עד כי עצם הבהרת העובדות עוזרת מאוד להוריד משמעותית את רמת החרדה. התצפית הזו נכונה (שוב, על בסיס ניסיוני האישי בלבד...) שבעתיים במקרה של לידת תאומים. כל תומכת לידה עימה דיברנו במהלך הכנת הכתבה אישרה שהיא "לא נוגעת" בזוג לפני שהם עוברים קצת הכנה תיארתית בנושא. את ההכנה ניתן לעבור בכל צורה שהיא (ספר או וידאו בהחלט מספיקים, לא חייבים קורס הכנה ללידה מלא).

לידת תאומים אינה שונה כל כך מלידה רגילה. למעשה השוני הוא בשלב אחד בלבד (השלב השני)- במקום ילד אחד יוצאים שנים. לידת תאומים לא הרבה יותר ארוכה (למעשה האורך היחסי שלה גבוהה בכ-25 דקות בלבד בממוצע ביחס ללידה יחידה) וגם לא הרבה יותר מסוכנת. למעשה, מבחינת האם והכאב הנגרם לה, הלידה השניה הרבה יותר קלה (הפתיחה כבר מלאה והכל כבר "מתוח"). עם זאת, בגלל סיכונים מיילדותיים שונים, בדרך כלל לידת תאומים מוגדרת כלידה בסיכון על ידי הצוות הרפואי. מה זה אומר מבחינתכם? שום דבר! קרוב לוודאי שתזכו לביקורים תכופים יותר מהרופא המיילדת והשגחה צמודה יותר של המיילדת, אבל מלבד זאת אין סיבה מיוחדת לחשש.


תמיכת לידה בתאומים

אמונתי האישית היא שחלק גדול מן העבודה של תומכת לידה היא דווקא לאחר תהליך הלידה עצמה. האמונה הזו זוכה (לשמחתי) לאישוש בהתפתחות המרשימה שחלה בארץ בתחום של תומכת לידה לאחר לידה, תחום שהייתי מאוד ממליץ עליו להורי תאומים לעתיד.
חזרה לנושא של
קורס הכנה ללידת תאומים: מלבד הבסיס העובדתי חשוב לברר אילו שירותי תמיכת לידה הקורס מציע. בדרך כלל קורסים תיאורתיים כשלעצמם מציעים מידע עובדתי, הרצאות ותרגולים (כמו למאג' ושיטות אחרות), ללא ליווי צמוד במהלך הלידה. ליווי של הלידה ופגישה אחת לפחות לאחריה בבית היולדת על ידי תומכת לידה יעלה עוד כ-2000-5000 ₪ נוספים, ולכן חשוב מאוד לברר את הנקודה הזו מבעוד מועד.

השורה התחתונה- לדעתי קורס הכנה ללידת תאומים, עוד יותר מכל קורס הכנה ללידה, חשוב מאוד מבחינת הקניית ידע תיאורתי ומעשי לגבי תהליך הלידה כמנגנון התמודדות עם החששות והחרדות הטבעיים. לא מדובר בתחליף לליווי לידה ולאחר-לידה צמוד על ידי
תומכת לידה, השקעה נוספת שהייתי שוקל ברצינות במקרה של לידת תאומים.
 

 07/02/2012    easybirth.co.il
פורום דולות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר easybirth.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 easybirth.co.il כל הזכויות שמורות
אתר דולות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום דולות
מחפשים דולה? מלאו את הטופס וקבלו פניות מדולות באזורכם
אנחנו עובדים עם תומכות לידה מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!