enter-article תיק לידה - להגיע מוכנים לרגע המאושר - מרכז דולות ארצי
דולות » מאמרים וחדשות » תיק לידה - להגיע מוכנים לרגע המאושר

תיק לידה - להגיע מוכנים לרגע המאושררוצות להגיע מוכנים לחדר לידה? תכינו מבעוד מועד תיק לידה.
הימים שלפני הלידה הם לא בדיוק המועד לרוץ לעשות קניות אחרונותלפי מחקר חדש שנערך לאחרונה בחדר הלידה הפעיל ביותר בישראל (13 אלף לידות בשנה)- המרכז הרפואי סורוקה, מעל ל95% מן היולדות היהודיות עברו איזשהו סוג של קורס הכנה ללידה, ובמעל ל60% מן הנשאלות הייתה קיימת תוכנית לידה ספציפית.


תפתחו לנו תיק (לידה)

בניגוד אולי למה שמקובל בציבור לחשוב, שירותי המיילדות בישראל לא רק מצטיינים ברמה מקצועית ובהיקף השירותים הסוציאליים שמסופקים לכלל הציבור ללא תשלום או בעלות מינימלית, אלא גם מבחינת שביעות הרצון של יולדות.

בסקר בינאונברסיטאי גדול שנערך לפני כחמש שנים במעל ל-200 מרכזים רפואיים גדולים ביותר מ-20 ארצות, זכו בתי החולים הישראליים במקומות ה3-8 מבחינת מדדי שביעות רצון של יולדות ובני משפחתן, ובייחוד מקום רביעי בסעיף "האם סופקו לכם מוצרים מתאימים לנוכיותך ונוחיות התינוק".

הנתונים הללו מאוד מעודדים, ומדגישים למעשה שגם בלי שום דבר קרוב לוודאי שהשהות בחדר הלידה ובמחלקת הנשים לאחר מכן (שזמן האישפוז הממוצע בה עומד בישראל על 48 שעות)  תהיה נסבלת.

עם זאת, תיק לידה מאורגן יעזור לכם "להרגיש בבית" ולהקל מעט על הלחץ הפסיכולוגי של ה"לא נודע" , המטרה הראשונה והחשובה ביותר של כל תוכנית לידה.

מה צריך לכלול תיק לידה:

1.      10 זוגות תחתוני כותנה נוחים
תיק לידה
2.      מוצרי היגיינה (פדים)

3.      מטליות לחות וג'ל שטיפה לידיים.

4.      5 מגבות נוחות לעטיפה והחזקה של הרך הנולד.

5.      סט אחד של בגדים לתינוק- השאר מסופק על ידי מחלקת תינוקות

6.      מוצץ (בדרך כלל אין צורך, אבל על כל מקרה שלא יבוא...)

7.      פדיות הנקה ולא יותר מחזית הנקה אחת.

8.      משחה לטיפול בפצעי הנקרה ("רפאל" ואחרות).

9.      שמן אגוזים (למתכוונות להשתמש בו במהלך הלידה)

10.  חומר קריאה, תשבצים, סודוקו ועוד (צפויות לכן תקופות המתנה ארוכות למדי...)

אין צורך במוצרי היגיינה לתינוק (מסופקים על ידי בית החולים), אוכל רב (גם כך תופצצו בכמות אדירה של מתנות מתוקות) ועוד, מה שרק יכביד עליכם. 
עלות כל המוצרים ברשימה הזו מסתכמת בפחות מ-200 שקלים (מלבד חזיות ההנקה, להלן).


חזיות הנקה - למה הן חשובות

כפי שמקפידים להדגיש בכל קורס הכנה ללידה, גודל רקמת השד משתנה מאוד במהלך ההריון ולאחריו. חלק חשוב מהשריית הלידה הוא באמצעות עליית רמות ההורמון אוקסיטוצין בדם, שחיוני גם לכיווץ השריר החלק שבצינוריות החלב.

מעט לפני הלידה (ולעיתים גם בזמן ההריון) חלה עליה משמעותית ברמת ההורמון פרולקטין, שתמשיך להיות גבוהה מאוד לכל אורך ההנקה (ותשמש כ"אמצעי מניעה" טבעי), ותשפיע ישירות על ההיפרפלזיה (גדילה) של הרקמות מייצרות החלב בשד.

התוצאה של כל התהליכים הללו היא שגודל השד והמבנה שלו ממשיכים להשתנות גם אחרי הלידה, ולכן לא מומלץ לקנות יותר מחזיית הנקה אחת לפני הלידה ובשבועיים הראשונים להנקה. המחיר של חזית הנקה הוא בין 180-250 ₪, וההתאמה צריכה להעשות על ידכן אישית.


ברשתות שונות לאימהות בהריון, מציעים תיקי לידה נוחים במחירים של 200-400 שקל. ישנן רשתות שמציעות גם את המוצרים השונים, בתוספת עשרות שקליםעוד באותו נושא

קורס מיילדות - המדריך השלם

קורס מיילדות - המדריך השלם

בסרטים הישנים רואים כיצד נשות הכפר, נזירות, נשים זקנות מיילדות את תינוקות האיזור. במציאות שלנו, מדובר על נשים שבחרו להיות שם ברגע הכי קסום...

טיפים לבחירת תומכות לידה

טיפים לבחירת תומכות לידה

אתן הרי יודעות שהגבר לא ידע מה לעשות ברגעים החשובים, אז למה להתלבט. קבלו מספר טיפים לבחירת דולה , שיהיה בהצלחה! המחשבה על הליך הלידה, גורמת...

כל מה שצריך לדעת על תומכות לידה

כל מה שצריך לדעת על תומכות לידה

מה שהתחיל ביון העתיקה והגיע לישראל בשנות האלפיים, הוא לא רק טרנד, אלא הרבה יותר מזה. דולות הריון באות להרגיע את ההריוניות כולם מחמיאים...

יועצות הנקה - הנשים שאיתכן מהשלב הראשון

יועצות הנקה - הנשים שאיתכן מהשלב הראשון

למביט מהצד זה נראה פשוט, אבל רק את יודעת כמה זה כואב וקשה. זה לא חייב להיות ככה. יועצת הנקה תכין אותן להאכיל את תינוקך כמה פעמים שמעת שלהניק...

קורס דולות - המדריך השלם

קורס דולות - המדריך השלם

אם נגזר עלייך בצער ללדת בנים (או בנות), למה שלא תקלי על עצמך מעט עם תומכת לידה מוסמכת? "בצער תלדי בנים"  אמר אלוהים לחווה, לאחר שזאת...

string(27) "categoryהכנה ללידה"