enter-article הכנה ללידה -הסודות שבתקשורת עם תינוקות - מרכז דולות ארצי
דולות » מאמרים וחדשות » הכנה ללידה -הסודות שבתקשורת עם תינוקות

הכנה ללידה -הסודות שבתקשורת עם תינוקות


אחד מספרי גידול התינוקות הבולטים בעולם, שזכה לביקורות סוחפות מאז יציאתו לאור בשנת 2001, הוא ספרה של טרייסי הוג, "סודותיה של הלוחשת לתינוקות", המכיל תורה שלמה של עקרונות עבור תקשור נכון עם הרך הנולד


הורים רבים, בשלבי הכנה ללידה ולקראת הטיפול בעולל החדש אשר קראו את הספר, מוכנים להישבע כי הוא שינה את תפיסת עולמם ואף את חייהם. הספר מכיל טיפים שנחשבו כפורצי דרך עד לאותו שלב, כמו למשל איך לגמול את התינוק מהרגלים רעים תוך שלושה ימים בלבד.

הספר, שתורגם בידי הוצאת מטר, זמין ברשתות ספרים רבות וכן אונליין, במחירים הנעים בין 50-62 ש"ח, בהתאם למבצעים השונים.


קצת אודות טרייסי הוג

טרייסי הוג, אחות בריטית במקור, הטביעה את המושג "הלוחשת לתינוקות" עם צאת ספר הביכורים שלה, שהפך מאז לסדרה של ספרים ואפילו לתוכנית טלוויזיה מצליחה.

זמן קצר לאחר הצלחתה המטאורית, הפסידה הוג במאבקה למילנומה ונפטרה בשנת 2004, בת 44 בסך הכל במותה.
הכנה ללידה
אך מאז היא משמשת מקור של דולות אחרי לידה, וכן נלמדת במסגרת קורסי הכנה ללידה.

המונח הוענק לה בהשראת הסרט 'הלוחש לסוסים', שבו רוברט רדפורד התייחס ברכות ובאמפטיות כלפי סוסו הפצוע, בדיוק כפי שהוג התייחסה לילדיה.

בהמשך, פיתחה הוג את האמפטיה ויכולת התקשור המופלאים שלה עם תינוקות לכדי תורה שלמה, ומטרתה הייתה לסייע להורים לתקשר עם ילדם שלהם בדיוק באותו אורח פלא.

מאז, סייעה הוג להורים של למעלה מ-5,000 תינוקות, לרבות העוללים של מפורסמי הוליווד כמו ג'ודי פוסטר, סינדי קרופורד וג'יימי לין קרטיס.

כשקליסטה פלוקהארט, כוכבת 'אלי מקביל', אימצה ילד, היא הזמינה מראש סדנא פרטית עם הוג למשך שבעה שבועות תמימים.


מה עומד מאחורי הרעיון שבספר

הספר מבוסס על עקרון מרכזי אחד- התינוק, על אף גילו הרך, הספר מכיר בהווייתו של התינוק כבן אדם קטן, וככזה, הוא דוגל בכך שיש לנהוג בו בכבוד ולהקשיב לרצונותיו.

יש לשאוף לקבל את התינוק כפי שהוא מבלי להשוותו לנורמות הקיימות אלא להשתחרר מהדיעות הקודמות ולהתרכז באישיותו האינדווידואלית.

כמובן שזה לא אומר שיש לשנות סדרי עדיפויות בבית ולאפשר לתינוק קטן לנהל את משק הבית, כך לפי הספר, אלא המטרה היא לקחת את המושכות ובמקביל לנסות להבין את המאווים של הילד הקטן שזה עתה הצטרף למשפחה.

הבסיס לגידול תינוק שמרגיש שמח, בעל בטחון ומוגן, הוא בהתבוננות בו ובמעקב אחר התנהגותו, במטרה לעזור לו לבטא את כל מה שהוא רוצה אך לא מצליח לומר במילים. אמנם זה נשמע כמובן מאליו, אך בפועל, חוסר הנסיון לתקשר עם הילד הוא זה שיוצר תינוק מתוסכל ובית שנשלט על ידיו.
 
 
דגשים נוספים בטיפול נכון של הילד על פי הוג

הוג מוסיפה כי לפני הגעת התינוק הנולד הביתה, יש לדאוג כי הבית והחדר שלו מוכן לקראתו.

בנוסף, היא מעודדת הורים ליצור שגרה מובנית עבור ילדיהם, שכן מחקרים גילו כי תינוקות נהנים משגרה כבר מרגע יציאתם לעולם. יצירת שגרה תאפשר לתינוק להבין למה עליו לצפות ותחסוך ממנו הפתעות לא נעימות.

בנוסף, בספר של הוג ניתן למצוא כללים לגבי ההתייחסות לבכי התינוק, הנסיון לפרש את משמעות הבכי, טיפים אודות החלפת טיטול, אכילה, שעות המשחק שלו ושינה. מטרת הטיפים היא ליצור בית שליו ומאוזן, שבו גם ההורים וגם התינוק מרגישים נינוחים ולא מתוסכלים עקב חוסר ההבנה אחד כלפי השני.

הספר משמש הורים רבים בזמן הכנה ללידה, כיצד להתמודד עם התינוק מיד אחרי יציאתו לעולם


לאחר מותה הוקמו לזכרה של טרייסי הוג שני אתרי הנצחה שבהם הורים מכל קצוות העולם מודים לה על עזרתה ומבכים את לכתה בטרם עתעוד באותו נושא

קורס מיילדות - המדריך השלם

קורס מיילדות - המדריך השלם

בסרטים הישנים רואים כיצד נשות הכפר, נזירות, נשים זקנות מיילדות את תינוקות האיזור. במציאות שלנו, מדובר על נשים שבחרו להיות שם ברגע הכי קסום...

טיפים לבחירת תומכות לידה

טיפים לבחירת תומכות לידה

אתן הרי יודעות שהגבר לא ידע מה לעשות ברגעים החשובים, אז למה להתלבט. קבלו מספר טיפים לבחירת דולה , שיהיה בהצלחה! המחשבה על הליך הלידה, גורמת...

כל מה שצריך לדעת על תומכות לידה

כל מה שצריך לדעת על תומכות לידה

מה שהתחיל ביון העתיקה והגיע לישראל בשנות האלפיים, הוא לא רק טרנד, אלא הרבה יותר מזה. דולות הריון באות להרגיע את ההריוניות כולם מחמיאים...

יועצות הנקה - הנשים שאיתכן מהשלב הראשון

יועצות הנקה - הנשים שאיתכן מהשלב הראשון

למביט מהצד זה נראה פשוט, אבל רק את יודעת כמה זה כואב וקשה. זה לא חייב להיות ככה. יועצת הנקה תכין אותן להאכיל את תינוקך כמה פעמים שמעת שלהניק...

קורס דולות - המדריך השלם

קורס דולות - המדריך השלם

אם נגזר עלייך בצער ללדת בנים (או בנות), למה שלא תקלי על עצמך מעט עם תומכת לידה מוסמכת? "בצער תלדי בנים"  אמר אלוהים לחווה, לאחר שזאת...

string(27) "categoryהכנה ללידה"