enter-article קורס דולות - המדריך השלם - מרכז דולות ארצי
דולות » מאמרים וחדשות » קורס דולות - המדריך השלם

קורס דולות - המדריך השלם


אם נגזר עלייך בצער ללדת בנים (או בנות), למה שלא תקלי על עצמך מעט עם תומכת לידה מוסמכת?


"בצער תלדי בנים"  אמר אלוהים לחווה, לאחר שזאת פיתתה את אדם לאכול מהפרי האסור ואולי כתוצאה מזה האירוע המדהים והמרגש ביותר בחיי אישה, יצירת חיים חדשים, החיים של הילד שלה מלווה בכאבים, שינויים הורמונאליים וגופניים ולעיתים גם בפחדים, חרדות וחששות רבות. אך, אל דאגה, בעזרתן של דולות ההיריון והלידה יהפכו לקלים יותר וה"צער" יהפוך לשמחה גדולה.

דולות מוסמכות יהיו שאלו שעברו לימודי דולה אשר מטרתו יהיה להכשיר אתכן להיות דולות, תומכות לידה מקצועיות העוזרות, מייעצות ובעיקר מקשיבות לאישה ההריונית בתקופות הפחות קלות שלה במהלך ההריון, בזמן ההיריון ולעיתים גם אחרי הלידה.


למי מתאים קורס דולותקורס דולות

קורס דולות יהיה מיועד ברוב המקרים לנשים אשר כבר עוסקות בתחומים הטיפוליים ובעלי זיקה לתחום ההיריון והלידה, כמו: מדריכות הכנה ללידה, יועצות הנקה, אחיות, או מטפלות בשיטות שונות המעוניינות להתמקצע ולקבל כלים בכדי לעסוק במקצוע הדולות.

בכדי להיות טובות במקצוען, הדולות לעתיד, צריכות להיות בעלות תכונות של: רגישות רבה לזולת, אהבת אדם, יכולת הקשבה והכלה וסבלנות רבה.


מה לומדים בקורס דולות

בקורס דולות ילמדו הדולות לעתיד אודות הליכי ההיריון – הבדיקות ההכרחיות והמומלצות אותם צריך לעבור, על הקשיים והבעיות היכולות לצוץ במהלך השלבים השונים של ההריון.

אודות העובר והתפתחותו בשלבי ההיריון השונים. הליך הלידה ומשמעותו. אנטומיה. סוגי לידות. דרכים שונות ללידות.

שיטות שונות המקלות על הלידה ועל ההיריון. תמיכה לאחר הלידה. הנקה ובעיות היכולות להתפתח בעת הנקה. ועוד קורסים וכלים רבים הן לצורך תמיכה פסיכולוגית ונפשית ביולדת ובן הזוג והן מהבחינה הפיזית והבריאותית.


היכן לומדים קורס דולות

ישנם מכללות ומרכזים רבים ברחבי הארץ המציעים קורסים להכשרת דולות. ביניהם תוכלו למצוא  את: המכללה האקדמית גליל מערבי, מכללת מהות, מכללת רידמן ומכללת ספיר.

משך הקורס ייערך בדרך כלל מספר חודשים עד כשנה. משך זמן הלימודים הוא,  200 לכ-500 שעות לימוד, תלוי במוסד בו הקורס נלמד וסוג וכמות השיעורים אותם הוא מציע.


מחירים של קורס דולות

מחיר קורס דולות ינוע בדרך כלל בין 6,000 ₪ ל-9,000 ₪. המחיר יהיה תלוי בגורמים שונים, כמו: המוסד בו הקורס נלמד, זמן הקורס, מקצועיות ושם המורים בקורס, כמות השיעורים הנלמדים, מתכונת הקורס ועוד.


לאן ממשיכים אחרי סיום הקורס

בסיום קורס דולות במוסד המוסמך להכשרת דולות.תקבלנה הבוגרות אשר יעברו את הקורס בהצלחה, תעודת דולה. התעודה תאפשר לדולות להתחיל לעבוד בתחום ובמסגרתו לייעץ וללוות באופן מקצועי  נשים בהיריון ובני זוגם.עוד באותו נושא

קורס מיילדות - המדריך השלם

קורס מיילדות - המדריך השלם

בסרטים הישנים רואים כיצד נשות הכפר, נזירות, נשים זקנות מיילדות את תינוקות האיזור. במציאות שלנו, מדובר על נשים שבחרו להיות שם ברגע הכי קסום...

טיפים לבחירת תומכות לידה

טיפים לבחירת תומכות לידה

אתן הרי יודעות שהגבר לא ידע מה לעשות ברגעים החשובים, אז למה להתלבט. קבלו מספר טיפים לבחירת דולה , שיהיה בהצלחה! המחשבה על הליך הלידה, גורמת...

כל מה שצריך לדעת על תומכות לידה

כל מה שצריך לדעת על תומכות לידה

מה שהתחיל ביון העתיקה והגיע לישראל בשנות האלפיים, הוא לא רק טרנד, אלא הרבה יותר מזה. דולות הריון באות להרגיע את ההריוניות כולם מחמיאים...

יועצות הנקה - הנשים שאיתכן מהשלב הראשון

יועצות הנקה - הנשים שאיתכן מהשלב הראשון

למביט מהצד זה נראה פשוט, אבל רק את יודעת כמה זה כואב וקשה. זה לא חייב להיות ככה. יועצת הנקה תכין אותן להאכיל את תינוקך כמה פעמים שמעת שלהניק...

לידה בבית - הכי אישי, הכי טבעי

לידה בבית - הכי אישי, הכי טבעי

בישראל נערכות קרוב ל-400 לידות בבית כל שנה, מתוך 10 אלף לידות בסך הכל. רוב הרופאים אגב, מתנגדים לזה עליית המודעות לדרכים אלטרנטיביות ללידה...

string(27) "categoryקורס דולות"