enter-article כל מה שצריך לדעת על תומכות לידה - מרכז דולות ארצי
דולות » מאמרים וחדשות » כל מה שצריך לדעת על תומכות לידה

כל מה שצריך לדעת על תומכות לידה


מה שהתחיל ביון העתיקה והגיע לישראל בשנות האלפיים, הוא לא רק טרנד, אלא הרבה יותר מזה. דולות הריון באות להרגיע את ההריוניות


כולם מחמיאים לך על ההיריון הראשון שלך, אומרים שאת פורחת וזוהרת ואכן המחשבה שבעוד כמה חודשים תאחזי בחיים חדשים, בילד שלך גורמת לך להתרגשות.

אך מצד שני גם לפחדים וחששות ומצבי רוח משתנים, מה גם שהשינויים ההורמונאליים בגופך לא מוסיפים לך נחת וגם בן זוגך לא מצליח להרגיע אותך. הפיתרון שלך, יכול להגיע בדמותן של דולות הריון.
תומכות לידה

מה תפקידן של דולות הריון

הדולות הן תומכות לידה מקצועיות, אשר ילוו אותך בשלבי ההיריון והלידה ולעיתים גם אחריה.

הדולה תיתן לך ביטחון ותעזור לך לעבור את הימים הפחות קלים של ההיריון והלידה. תייעץ, תדריך ותחזיק לך את היד כשהיא תרגיש שזה מה שאת צריכה.


דולות – היכן כל זה התחיל

פירוש השם דולה ביוונית הוא אישה עוזרת לאישה. מקצוע הדולות הוא מקצוע עתיק מאוד. דולות היו קיימות עוד בתקופת יוון העתיקה, הן היו הנשים שעזרו בהליך הלידה של נשים אחרות. 

וחרים דולה


בשנים האחרונות, חלה פריחה במקצוע הדולות והביקוש לשירותיהן עלה. לכן, קיימות נשים רבות העוסקות במקצוע הדולה, ביניהן תוכלי לבחור.

ראשית, נסי לחפש המלצות, אולי אחת מחברותייך השתמש בשירותיה של דולה והיא תוכל להמליץ לך אודותיה.

דרך נוספת לחיפוש תומכות לידה, היא באמצעות רשת האינטרנט. ישנם פורומים ואתרים רבים, דרכם תוכלי ליצור קשר עם דולות שונות או עם נשים שהעסיקו דולות בעת שהיו בהריון.

כשאת מתחילה לראיין דולות הריון, מומלץ לבדוק מה הניסיון שלה בתחום ומה הידע שלה, היכן היא למדה את המקצוע והאם יש לה תעודות או המלצות מוחשיות שהיא תוכל להראות לך.

אל תתביישי לשאול אותן שאלות שחשובות לך, כמו הגיל שלה, כמה לידות היא עברה (אם בכלל) ובאיזה דרך. הכיני לעצמך רשימת שאלות חשובות מראש, בכדי שלא תשכחי לברר פרטים שחשובים לך.

דבר נוסף ולא פחות חשוב, לבדוק את החיבור האישי שלך ושל בן זוגך עם אותה דולה. תהי קשובה ללב שלך, שאת נפגשת ומשוחחת איתה וזכרי כי אותה דולה תלווה אותך ברגע החשוב בחייך, לכן, חשוב שתסמכי עליה ותתחברי אליה.


עלויות העסקת דולת הריון

דבר אחרון, שיש לברר מול הדולה הוא כמובן המחיר אותו הדולה גובה עבור שירותיה. כל דולה תגבה מחיר אחר ולכן חשוב גם לעשות סקר מחירים קצר.

המחירים אותם ייגבו תומכות לידה תלויים בגורמים רבים כמו: כמות וזמן הפגישות, משך הלידה, תקופת זמן הליווי וכמובן, גם בדולה עצמה במקצועיותה וברמת הניסיון שלה.

מחירי שירותיהן של הדולות על פי הגורמים שצווינו, ינועו בדרך כלל בין  600 ל-3000 ₪.עוד באותו נושא

קורס מיילדות - המדריך השלם

קורס מיילדות - המדריך השלם

בסרטים הישנים רואים כיצד נשות הכפר, נזירות, נשים זקנות מיילדות את תינוקות האיזור. במציאות שלנו, מדובר על נשים שבחרו להיות שם ברגע הכי קסום...

טיפים לבחירת תומכות לידה

טיפים לבחירת תומכות לידה

אתן הרי יודעות שהגבר לא ידע מה לעשות ברגעים החשובים, אז למה להתלבט. קבלו מספר טיפים לבחירת דולה , שיהיה בהצלחה! המחשבה על הליך הלידה, גורמת...

יועצות הנקה - הנשים שאיתכן מהשלב הראשון

יועצות הנקה - הנשים שאיתכן מהשלב הראשון

למביט מהצד זה נראה פשוט, אבל רק את יודעת כמה זה כואב וקשה. זה לא חייב להיות ככה. יועצת הנקה תכין אותן להאכיל את תינוקך כמה פעמים שמעת שלהניק...

קורס דולות - המדריך השלם

קורס דולות - המדריך השלם

אם נגזר עלייך בצער ללדת בנים (או בנות), למה שלא תקלי על עצמך מעט עם תומכת לידה מוסמכת? "בצער תלדי בנים"  אמר אלוהים לחווה, לאחר שזאת...

לידה בבית - הכי אישי, הכי טבעי

לידה בבית - הכי אישי, הכי טבעי

בישראל נערכות קרוב ל-400 לידות בבית כל שנה, מתוך 10 אלף לידות בסך הכל. רוב הרופאים אגב, מתנגדים לזה עליית המודעות לדרכים אלטרנטיביות ללידה...

string(29) "categoryתומכות לידה"